- מרוויחים: חברת החזרי מס -

לימודי מסחר והשקעות בשוק ההון

על חשיבותם של מסחר והשקעות בשוק ההון ממזמן אין אשר חולק, הרי דיי בניהול נכון של אלו בכדי לשנות גורלו של כל אדם.

עם זאת, כיצד אדם מן הרחוב אשר אינו בעל ידע בנושא – יכול להשלים את הפער ולהתחיל להשפיע באופן ישיר על עתידו הפיננסי?.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

התשובה לכך לצערנו, אינה חד משמעית – עם כי בכלל לא מורכבת.

 

סטטיסטיקה

האפשרויות שמונחות בפני המשקיע המתחיל

כדי ללמוד לבצע השקעות בכלל ובשוק ההון בפרט, חשוב לרכוש ידע מעמיק אשר יכין אותנו בצורה המרבית לתרחישים השונים והמגוונים שניתן להיתקל בהם. לפיכך, מומלץ להתחיל להשקיע רק כאשר אנחנו מרגישים שאנחנו יודעים מספיק אודות העניין, גם אם משמעות הדבר לחכות חודשים ארוכים (כמו עבדכם הנאמן), בטרם נבצע ולו פעולה אחת. מקורות הידע שמונחים בפני המשקיע המתחיל הינם מגוונים וכוללים בתי השקעות אשר מציעים קורסים פנימיים ועד לבלוגים חינמיים, הבחירה כאן צריכה להיגזר מאופי המשקיע ומסוג המסחר שהוא מעוניין לבצע. כלומר, אילו הנכם מעוניינים להיות סוחרים יומיים, אשר מחזיקים במניה למספר מצומצם של שעות בטרם נפטרים ממנה בתקווה כמובן – ברווח, אופן הלימוד והידע הנדרש לכם שונה בתכלית מאדם אשר מחזיק בתיק מניות אשר אינו נע למשך זמן רב, לעתים שנים רבות, ולכן חשוב מאוד לשים לב כי המסגרת בה אנו משכילים אכן תואמת את הציפיות שלנו. האפשרויות לרכישת ידע שמונחות בפנינו הן –

  1. קורס בית השקעות
    2. קורס סוחר פרטי
    3. לימוד אוניברסיטאי
    4. בלוגים/ספרים

 

האופציה הראשונה היא פרי הרמת הכפפה של בתי ההשקעות השונים בישראל, אשר לאור העניין הרב שהשקעות מקבלות בתקופה האחרונה, החליטו ליצור מסגרת פנימית שלהם שבמסגרתה הם מבצעים קורסים שרמתם יכולה להתחיל למעשה מ-0. כמו כן, מציעים אותם בתי השקעות גם קורסים למתקדמים יותר או לכאלו אשר מעוניינים לבצע מסחר יומי. האופציה הזו יחסית מגוונת בהיבט אופן הלימוד שהיא מכילה, ומאפשרת לכל אדם ללמוד משהו חדש, אף על פי כי במידה ואתם חשים שהנכם מסוגלים לבצע לימוד שכזה באופן עצמאי – ייתכן ואינה בשבילכם, בשל המחיר הלא נמוך שעצם הלימוד תחת כותרת של "בית השקעות" כורכת בתוכה.

בנוסף לכך, קורסים של סוחרים פרטיים – אנשים פרטיים אשר בעקבות הצלחותיהם בעבר (שצריך לקחת בערבון מוגבל, הן מהעובדה שאשר היה בשוק ההון אינו מעיד על אשר יהיה, וכיוון שרצוי לראות הוכחות בטרם נשבים בקסמו של כל אדם), מבטיחים ללמד באמצעות הדגמה סוחרים חדשים אשר מעוניינים לבצע פריצה אל תוך השוק.

אופן המסחר הזה תואם אנשים אשר מעוניינים לשנות את תיק ההשקעות שלהם לעתים תכופות מאוד, ולפיכך אילו הנכם מעוניינים בהשקעה בטוחה וסולידית יחסית אשר מתעתדת לטווח הארוך – זהו כנראה לא המסלול בשבילכם. לבסוף, קיימים קורסים אוניברסיטאיים ובלוגים חינמיים, אשר בשילוב עם ספרי לימוד מצוינים, ובהיעדר אינטרס כלכלי ישיר מולכם – יכולים להתברר כיותר ידידותיים ותמימים.

במסגרות הללו לרוב הלימוד יתבצע ברמת מושגי בסיס וישאף להעניק ידע כללי אודות שוק ההון מאשר המלצה ספציפית על סוגי מניות ו/או מדדים. לכן, אילו הנכם מעוניינים להחזיק בתיק אשר פירותיו נועדו להיקצר בטווח הארוך – ייתכן מאוד וכי זו האופציה עבורכם.

 

לסיכום

ישנם אין סוף כלים ודרכים ללמוד אודות שוק ההון או לימודי מסחר והשקעות בשוק ההון
בכלל, לא ניתן להצביע על דרך אחת אשר הינה נכונה יותר או פחות, כיוון שעבור כל אדם התשובה עלולה להיות אחרת. לפיכך, בטרם אתם נרשמים לקורס או מתחילים ללמוד במסגרת כלשהי, חשוב שתבדקו אילו צרכים יש לכם בהיבט ההשקעות, וכיצד אתם מבקשים לממש אותם. שוק ההון הוא עולם רחב ומרתק אשר ביכולתו לשנות את חיי כל אדם, אך עולם אשר חרוט על דגלו באותיות קידוש לבנה – סוף מעשה במחשבת תחילה.

הנ"ל מובא לצורך מידע בלבד, ואינו מהווה המלצה לפעולה כלשהיא.

 

לוח מדדים

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »