מחזירים לכם כסף, מלאו טופס עכשיו!

לחסוך על הטכנאי: האם אפשרי להתקין מזגן לבד?

רכישת מזגן חדש והתקנתו צריכה להיעשות ללא תקלות העלולות הן לסכן חיים והן לחבל במזגן. המאמר יעסוק בסוגיה אם ניתן להתקין מזגן לבד והאם זה כדאי.

 

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לחצו כאן ובדקו אם מגיע לכם כסף!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

התקנה מקצועית

מכשירים חשמליים גדולים אותם קונים לבית תמיד ילוו בטכנאי מטעם החברה שיתקין אותם על מנת לקבל אחריות. לדוגמה, במכונת כביסה אין לגעת ואפילו להוציא מהניילון עד שהטכנאי מגיע להתקין אותה. כך גם כשמדובר במקרר, תנור ועל אחת כמה וכמה מזגן. כל אחד עם ידיים טובות יכול להתקין את כל אחד מהמכשירים הללו אך הוא מסתכן ולעיתים זה אף עלול לעלות במחיר יקר. מכשירים חשמליים צריכים להיות מחוברים לחשמל וכאשר לא מתקינים אותם נכון הם עלולים לגרום לקצר חשמלי ולהתלקח. אף אחד לא מוכן לקחת את הסיכון. בנוסף, ישנם מזגנים אותם מתקינים כמערכת מיני מרכזית אותה נדרש לחבר למתג תלת פאזי ולכך נדרש אף חשמלאי מוסמך עם רישיון.

 

חוסכים על טכנאי

לאור העובדה שרכשתם מזגן חדש והשקעתם את מיטב כספכם, החיסכון על הטכנאי מיותר. עוד השקעה קטנה ואתם מקבלים מזגן המורכב באופן תקין ובטיחותי. גם אם חסכתם את הטכנאי והתקנתם את המזגן לבד, תשלמו הרבה יותר במקרה של תקלה כי אחריות מקבלים רק בהתקנה מקצועית. ישנם אף טכנאים שנותנים אחריות רק אם הם רוכשים את המזגנים והם אינם שרלטנים. ניתן לבדוק בקלות את מחיר המזגנים בחברה בה נרכשו ולהשוות עם מה שמציע הטכנאי. הסיבה לכך נובעת מכך שהטכנאי המקצועי עובד רק עם החברות המובילות והטובות ביותר.

 

בחירת המזגן האולטימטיבי

כאשר מזמינים טכנאי מזגנים לקבלת הצעת מחיר, חשוב להתייעץ איתו על סוג המזגן שיתאים לכם ביותר, כמה כוחות סוס, איזה מותג מחזיק לאורך שנים, היכן למקם אותו בבית, כיצד לתחזק אותו, מה מכסה האחריות וכן הלאה. הטכנאי הוא אדם מקצועי שלמד את המקצוע וצבר ניסיון וכמו בכל תחום הוא המומחה לעסק. ייתכן ואין אפשרות להתקין מזגן עילי בכל חדר בגלל צורת המבנה. ייתכן שהתקנת מערכת מיני מרכזית למספר חדרים היא היעילה יותר. כלומר, המזגן צריך להתאים למקום המתאים כדי לקבל תפוקה גבוהה למיזוג החלל. הטכנאי גם ייעץ לכם על מזגן הצורך פחות חשמל ועל הפונקציות המתאימות לצרכים שלכם. למשל, במערכת מיני מרכזית חשוב להתקין דמפרים הניתנים לשליטה בכל חדר וחדר. כך במידה ולא מעוניינים בטמפרטורה נמוכה בחדר מסוים ניתן יהיה לשלוט בטמפרטורה.

 

התקנות מורכבות

התקנת מזגן לבד אינה ריאלית כלל כאשר היא הופכת למורכבת יותר. לעיתים צריך להתאים את אורך הצנרת ולחבר צינורות ארוכים יותר בהתאם לגודלו של הבית. לעיתים יש להוסיף נקודות חשמל, לקדוח בקיר בטון, לחבר צנרת ניקוז ארוכה, להטמין את הצנרת בקיר או להתקין במקום מסובך. לסיכום, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים וליהנות ממקצועיות, שירות ואחריות.

 

מזגן

שתף את המאמר עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס