- מרוויחים: חברת החזרי מס -

3 אפשרויות למי שלא רוצה להתחתן ברבנות

במציאות המודרנית של היום, זוג שמעוניין להתחתן כבר ממש לא מוכרח לעבור דרך הרבנות.

בין אם מדובר בזוגות שנחשבים פסולי חיתון לפי הרבנות (כהן וגרושה, זוגות חד מיניים, זוגות מעורבים מבחינה דתית ועוד), ובין אם הזוג זכאי להתחתן ברבנות אך מסיבותיו שלנו הוא אינו מעוניין בכך – ישנן דרכים אלטרנטיביות להתחתן ולחיות כזוג מוכר בישראל.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

ידועים בציבור

הקונסטלציה של זוגות ידועים בציבור היא אולי הדרך המוכרת ביותר שמהווה אלטרנטיבה לנישואים ברבנות. זוג ידוע בציבור אינו נחשב נשוי מבחינה משפטית, שכן הכנסת לא הסדירה בחוק את הנושא, אך הוא זכאי לחלק גדול מהזכויות שניתנות לזוגות נשואים מתוקף החלטות שהתקבלו בבית המשפט.

 

זוג בדרך לחופה

זכויות שניתנות לידועים בציבור

בין הזכויות שניתנות לידועים בציבור ניתן למצוא זכויות מלאות לילדים שהם מביאים (הילדים לא נחשבים ממזרים!), זכויות שמגיעות לזוג בביטוח הלאומי, זכויות ירושה, זכויות שקשורות להורות ביולוגית ועוד.

נוסף על כך, זוגות ידועים בציבור זכאים לקבל החזרי מס כמו זוג נשוי, בגין הולדת ילדים ומעבר ליישוב בעל הטבות מס. את הפרטים המלאים בגין החזרי המס שניתנים לזוגות ידועים בציבור תוכלו למצוא באתר האינטרנט https://www.hagana.co.il. באתר תוכלו למצוא גם מחשבון זכאות, שבו יש למלא מספר פרטים אישיים ולמצוא תוך דקות ספורות האם גם אתם זכאים להחזרי מס.

עם זאת, חשוב לציין כי הזכויות שמגיעות לזוג ידוע בציבור עדיין לא הושוו במלואם לזכויות שמקבל זוג נשוי. בית המשפט אמנם נוטה להעניק את הזכויות במידה ומגיע אליו דיון בנושא, אך הוא לא יכול להעניק זכויות שאינן קשורות לנושא הספציפי בו נערך הדיון – ולכן הזכויות כיום הן נקודתיות.

 

חתונה בחו"ל

זוגות רבים שלא יכולים או מעוניינים להינשא ברבנות, בוחרים לעשות זאת באחד מבתי העירייה ברחבי העולם (לרוב במדינות אירופה או ארצות הברית). מי שמחתן את הזוג הוא פקיד אזרחי וחילוני, והטקס מהווה רישום של הזוג כנשוי – ללא כל גינוני דת.

משרד הפנים בארץ מכיר בנישואים אזרחיים שנעשו בחו"ל. עם זאת, במידה וחזרתם לארץ ודיווחתם למשרד הפנים על היותכם זוג נשוי – עדיין תחויבו לעבור ברבנות במידה וביום מן הימים תרצו (חלילה) להתגרש.

 

תעודת זוגיות

עם השנים, והדרישה ההולכת וגוברת מצד זוגות רבים להינשא שלא דרך הרבנות, קמו בישראל מספר ארגונים שמעניקים תעודת זוגיות. תעודה זו משמשת כתצהיר משפטי לכך שהזוג אכן נחשב כזוג נשוי, גם אם הוא לא התחתן ברבנות.

הארגונים המובילים בישראל שעוסקים בחתונות אלטרנטיביות הן ארגון משפחה חדשה וארגון הויה. בצורה זו עומדת לזוג שמתחתן אפשרות הבחירה החופשית על הדרך בה הם מעוניינים לערוך את הטקס ומה הוא יכלול. הטקס הוא פרטי לחלוטין, ונערך רק לפי רצונם של הזוג – ללא כל התערבות חיצונית.

 

זוג

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »