- מרוויחים: חברת החזרי מס -

כפל ביטוחים – הדרך המנצחת לברר

עולם הביטוחים הוא עולם גדול, רחב ומורכב, לא תמיד אדם מן השורה יכול להרגיש בו שהוא 'שוחה בחומר' ולעיתים הוא יזדקק לעזרה מקצועית. אך לפני שניגשים לקבלת עזרה מקצועית, ישנן דרכים מגוונות להשתלט בעצמינו על כל הנוגע בעולם הביטוח. מה היא הדרך המנצחת לברר?

לפני כמה עשרות שנים, על מנת לחתום על מסמכים, היה צורך להגיע למשרד המדובר ולחתום שם באופן פיזי על המסמך הדרוש. ברבות השנים, העולם התקדם, הגיע הפקס ושנים רבות אחר כך עברנו לשיטת החתימות דיגיטליות. ולהגיע למקום מסוים כבר כמעט אין צורך והכל ניתן לביצוע דרך הרשת.

בדיקת הר הביטוח - אנו מתחייבים להוזיל את תשלומי הביטוח בעד 50%
מלאו את הטופס הבא והתחילו לחסוך בתשלומי הביטוח >>>

רוצים לבדוק אם יש אפשרות להוזלה?
או מלאו את הטופס הבא

 

הביטוחים הם שלי, אז למה המידע לא ברשותי?

עד לא מזמן, על מנת לברר איזה עניין הקשור בביטוח, היינו צריכים לנהל רישום מסודר בעצמינו הכולל מה סוג הביטוח, באיזה חברה הוא נמצא, מה הוא כולל ומי סוכן הביטוח שאמון על כך. כיום, יש דרך מנצחת לברר את כל הפרטים הללו: באתר 'הר הביטוח' ישנו ריכוז מסודר של כל המידע הקשור לכל עולם הביטוח.

 

מה אפשר לגלות כשנכנסים לאתר 'הר הביטוח'?

השימוש באתר הר הביטוח הוא פשוט ונגיש לכל אחד, כל הדרוש הוא מספר תעודת הזהות ותאריך ההנפקה של אותה התעודה. לאחר הכנסת הפרטים המזהים נגלה לעיננו רישום מדויק של כל ביטוח עליו אנחנו משלמים, החל מביטוח פשוט על הרכב וממשיך לביטוחי בריאות, חיים, משכנתא וכו'.

 

מי יכול עוד לראות את המידע?

המידע שנמצא באתר הר הביטוח הוא לשימוש אישי בלבד. הריכוז של המידע לא מבוצע על ידי חברת ביטוח מסוימת, אלא על ידי גוף במדינת ישראל הדואגת לכלל אזרחיה. היה ונרצה לקבל סיוע ממישהו בנושא הביטוחים, נצטרך לתת לו את הפרטים המזהים שלנו, אשר בלעדיהם הוא לא יוכל לקבל מידע הקשור אלינו בכל הנוגע לביטוח.

 

כפל בטוחים – איך נמנעים?

לאחר שנכנסו לאתר הר הביטוח, יתכן ונגלה עובדות שאינן נוחות בעיננו. אחת האפשרויות היא שביטוח מסוים קיים פעמים, כלומר, יתכן ואנחנו ומשלמים על אותה פוליסה פעמיים, בחברות ביטוח שונות או אפילו באותה חברת ביטוח.

איך מציאות כזאת יכולה להתרחש? לעיתים במעבר בין חברות ביטוח או במעבר בין מקומות עבודה, מוצעות לנו עסקאות שנראות משתלמות על פוליסות מסוימות ואין במודעות שיש צורך לבטל את הפוליסה הקיימת. לעיתים גם לא ידענו שהפוליסה כבר קיימת ולכן המצב של כפל ביטוחים הוא מצב נפוץ.

 

איך יודעים איזה מהפוליסות הכפולות כדאי לבטל?

לאחר שיש ברשותנו את המידע, הצעד הבא יהיה חייב להיות ביטול של אחת מהפוליסות הכפולות. איך עושים את זה? בוחרים את הפוליסה המשתלמת ביותר, ומבטלים את הפוליסה הנוספת. איזה פוליסה משתלמת יותר?

זה הזמן לקרוא את הסעיפים והאותיות הקטנות ולהחליט האם ישנה תמורה הוגנת לתשלום עבור הפוליסה. ביטול פוליסה לעיתים יכול להיות אתגרי, מאחר וכל חברת ביטוח רוצה שהלקוחות שלה יישארו, אך זכותו של כל אדם להחליט היכן יהיה מבוטח והיכן לא.

 

מה עושים כאשר מגלים שביטוח מסוים חסר?

דבר נוסף היכול להתגלות בזמן בדיקה באתר הר הביטוח הוא שישנה פוליסה שחשבנו שיש ברשותנו ובעצם היא איננה. גם כאן הדבר יכול להתרחש בעקבות ריבוי בסוכני ביטוח המנסים לסדר לנו את ענייני הביטוח או מעבר בין מקומות עבודה.

ישנם ביטוחים בסיסיים שכדאי לכל אחד שיהיו לו, ביטוח בריאות בסיסי, ביטוח חיים, ביטוח משכנתא וכו'. כאשר מגלים שאחד מהם חסר, כדאי מאד לפנות לחברת ביטוח המוצאת חן בעיננו ולהשלים את הכיסוי הביטוחי.

 

מי יכול לעזור לי לבצע שינויים?

לאחר שהבנו שאתר הר הביטוח מספק לנו את המידע הדרוש לנו ומרכז אותו במקום אחד, בכל הנוגע לביטוח כעת אנחנו יכולים לשפר את המצב ולבצע שינויים במידת הצורך. מי רשאי לבצע את השינויים הללו?

כל אחד לפי החלטתו. יהיו שירגישו מספיק בטוחים על מנת להתמודד על השינויים לבד, יוכלו באופן עצמאי לגשת לחברות הביטוח ולבקש להגדיל, לשנות, להוסיף או לבטל, ויהיו שירגישו שצריכים סיוע מקצועי בעקבות חוסר הבנה בתחום. כך או כך, מי שמחליט בסופו של דבר האם השינויים מתאימים או לא, זה האדם המבוטח.

 

איך אפשר לקבל סיוע מקצועי?

קבלת סיוע מקצועי אפשרית במגוון דרכים. ראשית ישנן סוכני ביטוח לכל חברת ביטוח אשר מבינים בתחום ויכולים להגיש עזרה כאשר פונים אליהם. יכולים לעזור גם במקרה ומדובר בעניין של כפל ביטוחים וגם כאשר מדובר בחיסרון של ביטוח מסוים.

במידה ורוצים סיוע קצת יותר אובייקטיבי, ניתן לגשת לסוכן ביטוח העובד באופן עצמאי ומציג את האופציות המוצעות במגוון חברות ביטוח. סוכן ביטוח לא בהכרח יהיה אפשרות המייקרת את השירות, יתכן והסכום הכולל אותו הוא יחסוך, תשתלם בסופו של דבר.

 

איך אפשר לקבל שירות הוגן ומקצועי?

כמו בכל תחום בחיים, גם כאן כדאי לעבוד עם המלצות. איך אפשר לקבל המלצות? המלצות אפשר לקבל מקולגות לעבודה, אשר הייתה להם חוויה חיובית עם חברת ביטוח מסוימת או סוכן ביטוח מסוים שלעיתים נותן את השירות עצמו במקום העבודה, ובכך חוסך זמן והוצאות נסיעה.

אפשר לקבל המלצות גם מבני משפחה שהיו מרוצים משירות שקיבלו, ולעיתים גם נדרשו להשתמש בביטוח מסוים בזמן אמת ויכולים לתת לנו חוות דעת על המקרה הזה והאם כדאי להשתמש בביטוח כמו שיש ברשותם או שהחוויה שחוו סביב העניין הייתה דווקא שלילית. גם חברים שגרים בקרבת מקום מגורינו יכולים להיות מקור מצוין להמלצות, אם כי, בשנת 2022, אין משמעות לקשר בין אזור המגורים לטיב השירות.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »