מחשבון החזרי המס של ישראל

מה תעשו עם הכסף מהחזרי המס שלכם?

המשמעות של החזר מס היא ששילמתם יותר מדי מס הכנסה לרשויות המדינה. אז בגלל שמדובר על כסף שלכם לכל דבר ועניין ולא על הטבה שקיבלתם מהרשויות, כל שנותר הוא לדעת מה הכי משתלם לעשות איתו. הנה כמה הצעות

השיטה של גביית מיסים באמצעות מקדמות גורמת לכך שהרבה מאוד אנשים מגלים אחרי תקופה מסוימת שמגיעים להם החזרים. במקרים של החזרי מס, המשמעות היא שתשלומי המיסים מלכתחילה היו גבוהים מדי. בין היתר, הסיבה לכך שתשלומי המס היו גבוהים עשויה להיות קשורה אל ההכנסות של שכירים או עצמאיים, אל האופן שבו בוצעו בטעות חישובי הנקודות לזיכוי המס, אל שינויים ברגולציה ובתקנות ועוד.

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

לא משנה מה הסיבה לקבלת ההחזר, צריך לזכור שמדובר על כסף שלכם ולא על הטבה שקיבלתם מהמדינה. אם מתייחסים אל החזרי מס בצורה כזו, קל יותר להיות שלמים עם ההחלטה להשתמש בהם לתועלת אישית. אז אפשרות אחת תהיה לשפר את איכות החיים באמצעות מוצרים אטרקטיביים כמו גריל גז או מכשיר סמארטפון חדש, בעוד אפשרות אחרת תהיה לבחור באפיק של חיסכון.

 

מוצרים ששווה לקנות בכסף שמגיע מהחזרי המס

הכסף שמגיע מהחזרי המס יכול מהר מאוד לשמש בתור מקור מימון להוצאות. אם יש מוצרים שתמיד חלמתם עליהם אבל לא מצאתם עבורם מקום בתקציב של משק הבית, זה בדיוק הרגע להשלים את העסקה.

הדוגמא הכי טובה לאטרקטיביות של החזרי מס היא רכישת גריל גז. באמצעות גריל מן הסוג הזה ניתן לפנק את המשפחה, לארח חברים וגם להחליף את הבילוי היקר במסעדות עם הכנת אוכל ביתי וטעים. אז כאן לא מדובר על הוצאה רגילה אלא על השקעה לכל דבר ועניין.

לשם השוואה, אפשרות אחרת היא להשתמש בכספי ההחזר כדי לקנות מכשיר סמארטפון חדש. גם פה, הדגש הוא על שימוש במשאבים הללו לתועלת האישית – אבל תוך מחשבה על הערך המוסף.

 

היתרונות של אפיקי חיסכון

האפשרות של שימוש בהחזרי מס לטובת חיסכון גם היא נחשבת אטרקטיבית. כאן לא משתמשים בכסף באופן מיידי, אלא מנסים לתת לו להמשיך לעבוד. כיום יש גם אפיקי חיסכון לטווח קצר, בינוני וארוך, אז לא אמורה להיות בעיה למצוא מסלול בהתאמה אישית.

היתרון של אפיק חיסכון הוא שקט נפשי. החיסרון הוא שלעיתים עובר הרבה זמן עד שמשתמשים בכסף, אז צריך לבחון כל מקרה לגופו.

איך בוחרים מה לעשות עם הכסף?

בסופו של דבר, ההחלטה מה לעשות עם הכסף שמגיע מהחזרי המס היא לא חד משמעית. כדאי לכל אחד לבדוק את ההכנסות וההוצאות שלו עוד לפני שההחזרים מגיעים, כדי לקבל החלטה שתשרת את האינטרסים שלו בטווח הקצר והארוך. בין היתר, האפשרויות הן רכישת מוצרים, השקעה או חיסכון.

 

כסף

רשימת הישובים הזכאים להטבות מס

רשימת היישובים לשנת 2020 נציג את רשימת היישובים הזכאים להטבות מס לשנה מלאה והיישובים הזכאים להטבות לחצי שנה בלבד, בשלושת הטבלאות המפורטות הבאות: רשימת היישובים

קרא עוד »