- מרוויחים: חברת החזרי מס -

חברת רבד – על תנאי המכירה שהציג יגאל אהובי

חברת רבד, אחת מחברות הנדל"ן הבולטות בישראל, החליפה ידיים בשנת 2019, וכיום, מהווה חלק מנכסיהם של יונל כהן, איציק עוז ואחרים. אז מהם תנאי המכירה, ואיך קשור לנושא הבנק המרכזי של אירלנד?

חברת רבד

חברת רבד הינה חברת נדל"ן אשר עוסקת במישרין במספר תחומים בהם נדל"ן מניב בישראל ובמערב אירופה, ניהול ותפעול בתי אבות ובתי דיור מוגן באנגליה, וכן נדל"ן יזמי בישראל.
ב – 2019 הושלמה עסקת מכירתה של רבד, אשר עברה מידיו של יגאל אהובי, לידיהם של יונל כהן, איציק עוז, ובית הזהב אשר שייכת למשפחת רובינשטיין.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

תנאי המכירה

בתהליך רכישת חברת רבד אשר בשליטת יגאל אהובי, לידי קבוצת הרוכשים, הם יונל כהן, איציק עוז, וכן חברת בית הזהב השייכת למשפחת רובינשטיין, התנהל משא ומתן ארוך אודות תנאי העסקה.

חתימה על מסמך

הרוכשים הפוטנציאליים, ירכשו מפרתם נכסים אשר בבעלותו של אהובי, יחד עם צבי בירן, 13.2 מיליון מניות של החברה. זאת לעומת 15.2 מניות בתמורה לסכום העומד על כ – 104 מיליון שקלים. לפי הסכם הרכישה, מדובר על 7.92 שקלים למניה, זאת לעומת 8.4 שקלים שהוצעו בהסכם הקודם.

עם השלמת העסקה, פרתם נכסים אשר בבעלותו של אהובי, יוותרו על 6 מיליון מניות של החברה. צבי, אינו יהיה עוד בעל מניות חברה, וכן פרתם נכסים לא תהא בעלת השליטה בחברה, שכן השליטה בזו תעבור לידי הרוכשים.

לפי הצהרתה של פרתם נכסים, התנאים המתלים להסכם המכר התקיימו, זאת מלבד הסכמת בנק אירלנד להענקת השליטה בחברה לקבוצת הרוכשים. לפיכך, הוסכם על הערכת התקופה להתקיימות התנאים המתלים להשלמת ההסכם המכר.

העסקה תושלם בתוך 5 ימי עסקים מיום המצאת אישור מטעם בנק אירלנד. על מנת לקבל את אישור הבנק, התחייב אהובי על חתימת הסכם ייעוץ, הכולל שירותי ייעוץ בסך של 1 ליש"ט למשך כל תקופת ההלוואה. בנוסף, התחייב אהובי כי לא ימכור או יעביר מניות של החברה.

 

עסקת הרכישה

לאחר השלמת העסקה, יגאל אהובי יחזיק כ – 14.6% ממניות החברה. לרוכשי השליטה ברבד, זכות ראשונים לרכישת יתר המנויות שבדיו של אהובי. כמו כן, נקבע בהסכם כי באם אהובי תפטר מתפקידו בתור יו"ר דירקטוריון החברה, הבא אחריו, יהיה מטעם קבוצת הרוכשים.

 

בית וכסף

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »