- מרוויחים: חברת החזרי מס -

הר הביטוח – למי זה כדאי?

אחד היתרונות של אתר הר הביטוח הוא שניתן להשתמש בו באופן חופשי, בכל גיל, ללא צורך ברקע טכני וכמובן בחינם. עם מידע מעודכן שאף משקף נאמנה את המצב בפוליסות הביטוח אצל החברות השונות, כל שנותר הוא לנצל את הנגישות ולהתמקח על מחירי פרמיות טובים יותר – או לכל הפחות למנוע מצב של כפל ביטוחי

הר הביטוח הוא אתר חינמי שהוקם על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. בגלל שרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון כפופה למשרד האוצר, ישנו פיקוח רגולטורי רב על האתר וסטנדרטים מסוימים שבהם הוא צריך לעמוד. אף על פי כן, רבים עדיין שואלים כיום לגבי הר הביטוח – למי זה כדאי ומה ניתן לעשות איתו.

בדיקת הר הביטוח - אנו מתחייבים להוזיל את תשלומי הביטוח בעד 50%
מלאו את הטופס הבא והתחילו לחסוך בתשלומי הביטוח >>>

רוצים לבדוק אם יש אפשרות להוזלה?
או מלאו את הטופס הבא

 

מדוע כדאי לדעת הר הביטוח – למי זה כדאי?

אז קודם כל, השאלה הר הביטוח – למי זה כדאי אכן רלוונטית כי יכול להיות שלא כל אחד או אחת מאיתנו באמת יודעים מה קורה בפוליסות הביטוח שלהם. נכון שיש לכולנו לפחות פוליסת ביטוח אחת כגון ביטוח חיים, ביטוח כללי, ביטוח בריאות וכן הלאה, אבל אנחנו רק לעיתים רחוקות משקיעים זמן ואנרגיה בבדיקה לעומק של פרטי הפוליסה או בהשוואה בין פרמיות על ביטוחים שונים.

שנית, את השאלה הר הביטוח – למי זה כדאי צריך לבדוק גם במונחים טכניים. בהקשר הזה, מתבקש לשאול הר הביטוח – למי זה כדאי מבחינת כמה זה עולה, האם יש צורך בידע טכני קודם, מה רמת האבטחה של האתר, מי שומר על הנתונים שאותם אנחנו מזינים וכן הלאה. בכל אחד מהמקרים האלה, התשובה לשאלה הר הביטוח – למי זה כדאי יכולה לסייע לנו גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

 

התשובה ברורה: זה מתאים לכולם!

החדשות הטובות הן שהיתרונות של אתר הר הביטוח מאוד ברורים ולכן הוא ככל הנראה מתאים לכולם. ראשית, השימוש באתר הוא חופשי לחלוטין. באמצעות האתר אפשר לקבל פרטים על פוליסות ביטוח שיש על שמנו וגם פרטים על פוליסות ביטוח שרשומות על שם קרובי משפחה שנפטרו.

אז אם חלילה אחד ההורים המבוגרים שלנו נפטר, כל שנדרש הוא לקרוא באתר הר הביטוח איזה פוליסות יש על שמו והאם באחת מהן שמור עבורנו פיצוי כספי או תגמול כלשהו. מעבר לכך, התשובה לשאלה הר הביטוח – למי זה כדאי מבחינה טכנית גם היא מאוד ברורה.

אין צורך בידע קודם, האתר נגיש מאוד, הוא מעוצב ברמה גבוהה, הטקסט בו ברור והגלישה בו נעימה לכל הגילאים. השימוש באתר אינטואיטיבי לחלוטין והוא אף עומד בכל פרוטוקול מתקדם של אבטחת מידע שעליו אפשר לחשוב.

 

זה כדאי להשתמש באתר הביטוח בחינם

דווקא העניין של תשלום בגין השימוש באתר עלול להעלות תהיות מסוימות. מצד אחד, כל אחד ואחת מאיתנו היו רוצים לקבל כמה שיותר מידע בחינם ובאופן כמה שיותר נגיש. מצד שני, אנחנו עלולים להתייחס לחשדנות למצב שבו מידע נמצא עבורנו בלי שנתבקש לשלם עליו. על הרקע הזה, צריך לשאול לגבי הר הביטוח – למי זה כדאי מבחינה כלכלית והאם יש סיבה לחשוש.

כאן צריך לחזור לפרטים לגבי מי שמתפעלים את אתר הר הביטוח. הוא נמצא תחת פיקוח צמוד של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ויש עליו רגולציה ברורה גם מצד משרד האוצר וגורמים ממשלתיים נוספים. אפשר להשתמש באתר לגמרי בחינם ולא צריך לחשוש לגבי המידע ששמור בו. בנוסף, האתר עצמו מאפשר לגולשים לבחור כיצד להשתמש במידע ובאיזה אופן להעביר אותו אל חברות הביטוח: האם להדפיס אותו או לחילופין בהעברה ישירה.

 

הר הביטוח – למי זה כדאי מבחינת תמורה?

הצד השני של המטבע מתאר את התמורה שאתר הר הביטוח נותן לכל אזרח או אזרחית בישראל אשר בוחרים להשתמש בו. זה השלב שבו מגלים שלא רק שמדובר על אתר חינמי של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון עבור ולמען ציבור המבוטחים, אלא גם על פלטפורמה שבה ניתן לראות את כל הפוליסות וכתבי השירות בחברות הביטוח השונות – כולל הפרמיה המשולמת – במקום אחד בלבד.

אם מפנימים את המשמעות של ריכוז כל המידע תחת קורת גג אחת, קל יותר להבין גם את החשיבות של הר הביטוח עבור הציבור הרחב. לאחר מכן, השאלה הר הביטוח – למי זה כדאי כבר הופכת להיות מובנת מאליה וכל שנדרש הוא לנסות להשתמש באתר כדי לגלות את זה מקרוב.

 

האם דרך אתר הר הביטוח אפשר לקבל התרעות?

לבסוף, יש מקום לתהות הר הביטוח – למי זה כדאי מבחינת ידע קודם בענף הביטוח. כאן הנושא יחסית מורכב, כי המון אנשים חוששים להשתמש באתר כמו הר הביטוח כי הם לכאורה לא מבינים בענף הזה ולא באמת יודעים מה מגיע להם או מה מותר להם על פי החוק לדרוש. בשביל לפתור את הבעיה, ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מציעים באתר פונקציה שמטרתה היא להתריע בפני כפל ביטוחי.

האפשרות לקבל התרעה ברורה בפני כפל ביטוחי משנה את התמונה עבור כל מי ששואלים את עצמם הר הביטוח – למי זה כדאי. באמצעות התכונה הזו ניתן לדעת על מה משלמים וכמה, כאשר לאחר מכן רק פונים אל חברת הביטוח ושואלים אותה בדבר הפוליסות השונות. במקרה אחר, יכול להיות שמה שנרצה לעשות יהיה דווקא להחליף את פוליסת הביטוח ולרכוש אותה אצל חברה מתחרה.

לסיכום, לגיטימי לשאול הר הביטוח – למי זה כדאי – אבל צריך גם להבין את התשובות. בזכות כל כך הרבה יתרונות של אתר אחד, אין מקום להתלבטות.

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »