הכל על החזרי מס על רכב חשמלי

הרכבים החשמליים הגיעו אל מדינת ישראל לפני מספר שנים והכו גלים בקרב הציבור הישראלי.

היות והמודעות לאיכות הסביבה ולזיהומים הרבים שאנחנו מייצרים מדי יום מבלי בכלל לשים לב גדלה פי כמה וכמה בשנים האחרונות, ישראלים רבים מנסים לצמצם פעילות מזהמת עד כמה שניתן.

רכישה של רכב חשמלי והעדפה שלו על פני רכבים רגילים היא נחלתם של רבים בשנים האחרונות, ויש גם יתרונות נוספים לכיס שלכם מלבד היתרונות הברורים של צמצום כמות הזיהום.

במאמר הקרוב נספר לכם הכל על החזרי מס על רכב חשמלי, ונבין למה זה גם פחות מזהם וגם יותר משתלם.

 

החזרי מס – לא רק על רכב חשמלי

עוד לפני שנדבר על החזרי מס על רכב חשמלי, חשוב לדעת שבמדינת ישראל מצטברים מדי שנה עשרות מיליארדי שקלים ששייכים לציבור עבור תשלומי מס כפולים, תשלומי מס גבוהים מדי בעקבות החלפת עבודה או רכישת נכסים, ושינויים טבעיים שמתבצעים ברשות המיסים הגורמים לפערים של מה ששולם בפועל לעומת מה שהיה צריך להיות משולם.

רצוי מאוד לבדוק החזרי מס על רכב חשמלי וגם בכלל, ואולי אפילו להיות מופתעים ולקבל בחזרה כמה אלפי שקלים לשימוש האישי שלכם.

 

הכל על החזרי מס על רכב חשמלי

אז כחלק ממגמת השינוי והדחיפה לכיוון זיהום אוויר מופחת, מנסה מדינת ישראל להקל על תשלום המס עבור מי שרוכש רכב חשמלי. ולמה? קיים ניסיון לעידוד מגמת הצמצום בזיהום של הסביבה, ואם אפשר ללכת לקראת הציבור בנושא הזה – אז למה לא?

בשנת 2014 לדוגמה עמד המס על רכב חשמלי על 30% בלבד, זאת לעומת מס שעומד על 83% עבור רכישת רכב רגיל. עם השנים החלה עלייה באחוז המס, בשנת 2015 הוא עמד על 45%, בשנת 2016 הוע עמד על 60% ומשנת 2017 הושווה אחוז המס עבור רכישת רכב חשמלי לאחוז המס עבור רכישת רכב רגיל, והוא עמד על 83% גם הוא.

 

אז למה שיגיעו לי החזרי מס על רכב חשמלי?

הסיפור לא נגמר כאן, והיו עוד עליות וירידות של אחוז המס עבור רכישת רכב חשמלי, ולכן רבים שרכשו רכב חשמלי בתפר שבין קבלת ההחלטות ייתכן ושילמו אחוז מס גבוה יותר ממה שהיו אמורים לשלם. כיום המס עומד שוב על 30%, ומדובר רק על שנת 2022 בתור השנה שבה יחזור אחוז המס להיות אחוז מלא של 83%.

החזרי מס על רכב חשמלי מומלץ לבדוק בהקדם, ואם אתם זקוקים לעזרה חברות רבות שמתעסקות עם החזרי מס אל מול מס הכנסה יוכלו לסייע לכם בהגשת הטפסים. בכל מקרה, ועד שנעבור כולנו לשימוש ברכב חשמלי, אתם מוזמנים להציץ על מחירון מצברים עדכני 2020 שישמש אתכם עם הרכב הקונבנציונאלי שבו אתם אולי מחזיקים.

רכב מחובר למטען

שכיר? בא גלה אם מגיע לך החזר מס!

החזר מס בזמן עוצר

מגפת הקורונה שינתה את חיינו ללא היכר והכניסה מונחים חדשים לשגרה היום יומית שלנו כמו סגר, עוצר וחופשה ללא תשלום. פרנסתם של מיליוני ישראלים נפגעה

קרא עוד »
החזר מס בקורונה

מגפת הקורונה, מלבד היותה סיכון בריאותי עבור לא מעט קבוצות באוכלוסייה, היא ללא ספק גם מכה כלכלית קשה שפגעה בעסקים ועובדים רבים. סגר, עבודה מהבית,

קרא עוד »
החזר מס על קניות בחו"ל

לא רבים יודעים זאת, אך במרבית מדינות העולם ניתן לקבל החזר מס עבור הקניות שעורכים בהן כתיירים. מדובר במנגנון נפוץ אשר נועד לעודד תיירות על

קרא עוד »
החזר מס רכב היברידי

היקום בו אנו חיים הולך ומתמלא באוויר מזוהם, שמופיע לרוב כתוצר לוואי של מפעלים מתועשים בעת תהליכי הייצור שלהם, ונפלט בתור גזים רעילים לחלל. זיהום

קרא עוד »