מחשבון החזרי המס של ישראל

החזר מס רכב היברידי

החזר מס רכב היברידי
החזר מס רכב היברידי

המודעות לחשיבות של השמירה על הסביבה היא מסוג אותם הדברים שרק הולכים ונהיים משמעותיים יותר ויותר. היום כבר ברור לנו שהיחידים שיכולים להשפיע על איך שייראה העולם שלנו גם בעוד מאות שנים הם אנחנו, מה שמעורר את השאלה מה נוכל לעשות בנידון. העניין הזה מעסיק את כל המדינות בעולם ובהן גם מדינת ישראל, מה שבא לידי ביטוי ברבדים שונים של החיים.

אם יש רובד בישראל ונושא שבגינו אנחנו משלמים מיסים מאוד גבוהים זה כמובן עולם הרכב, שכן אצלנו במדינת ישראל המיסוי על קניית רכב חדש עומד על לא פחות מ 83%. עם זאת, החדשות הטובות הן שבשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שעבור רכישה של רכבים מסוימים בהחלט ניתן לקבל אי אילו הקלות, כמו לדוגמא, הקלה בגין קניית רכב היברידי. זה אומר שאם גם אתם קניתם לעצמכם רכב היברידי, בהחלט יכול להיות שאתם זכאים להחזרי מס, אז למה תוותרו על כך?

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

איך מבצעים את הבירור?

ראשית, כדאי לדעת שאם המס על רכישת רכבים בישראל, כי שראינו, עומד על 83%, הרי שכאשר מדברים על רכבים היברידיים מדובר על מס שנכון לשנת 2014 עמד על 30%. ההבדל בפועל משמעותי ביותר והאמת היא, שאם החוק קובע שבתור בעלי רכב היברידי עליכם לשלם מס הרבה יותר נמוך, איזו סיבה יש לכם להתעקש ולשלם יותר?

הבעיה מתחילה בכך שרוב האנשים בכלל לא מודעים לכך ומשלמים בצורה אוטומטית את המיסים שאומרים להם. עם זאת, הגיע הזמן להבין שכמו שקורה בהרבה מקרים אחרים של החזרי מס, גם כאשר מדברים על החזר מס רכב היברידי, עליכם לקחת את המושכות לידיים. זה אומר שאתם צריכים לעשות את כל הבירורים הנדרשים, להגיש את הבקשות שצריך ובצורה כזאת לקבל את הכספים שמגיעים לכם.

הגשת בקשה כמה שנים אחורה

חשבתם לרגע שאם קניתם את הרכב שלכם בשנת 2014 ומאז ועד היום הוא בבעלותכם פספסתם כבר את האפשרות להגיש בקשה להחזר מס רכב היברידי? אם כך, כדאי שתדעו שזה כלל לא מדויק. כפי שקורה בלא מעט מקרים אחרים של הגשת בקשות להחזרי מס, גם כאשר אנחנו מדברים על בקשות הקשורות לרכב היברידי, ניתן לעשות זאת בצורה רטרואקטיבית.

אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים להשלים עם המצב כפי שהוא ולשלם מיסים גבוהים מאוד, כי אם אפשר לחסוך, מדוע לא לעשות זאת? זה נכון שצריך להיות עם היד על הדופק ולעשות את כל הבירורים הנדרשים, אך בסופו של דבר זה ישתלם, במיוחד כאשר מדובר על מיסים הנגבים מכם בתור בעלי רכבים.

 

האם כדאי לעשות את התהליך הזה לבד?

בין אם אתם רוצים להגיש בקשה של החזר מס רכב היברידי שקניתם השבוע ובין אם מדובר על רכב שקניתם כבר לפני כמה שנים, אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לעשות את זה לבד. יש היום לא מעט גורמים מקצועיים שיוכלו לעזור לכם והאמת היא, שאם אתם יכולים להיעזר בהם, מדוע שלא תעשו זאת? כאשר מדברים על אנשי מקצוע מובילים כמו רואי חשבון או יועצי מס, אומנם יהיה עלינו לשלם להם אך זה ישתלם.

זה לא משנה על איזה סוג של החזר מס אתם חושבים ומה נדמה לכם שמגיע לכם, כי בכל מקרה עליכם לצאת מנקודת הנחה שרשויות המיסים לא תחפשנה אתכם כדי להחזיר לכם את הכסף. כלומר, רשויות המיסים קודם כל גובות את המיסים ורק אח"כ מוכנות לשקול בקשות שונות להחזרים.

לכן, אם נדמה לכם שמגיעים לכם החזרים, כדאי שתהיו כמה שיותר אקטיביים כדי לקבל את הסכום המגיע לכם. קחו בחשבון, בנוסף לכך, שמהרגע שבו אתם מגישים את הבקשה ועד שתראו את הכסף בחשבון הבנק שלכם יעבור קצת זמן. למרות הרצון הטוב ולמרות ההתייעלות של המערכות האלה במדינה, עדיין רשות המיסים מתמודדת עם לא מעט בקשות שמגיעות אליה לאורך השנה.

לכן זה טבעי שייקח לרשות המיסים לא מעט זמן לבדוק את הבקשה שלכם ולבחון אותה על כל היבטיה השונים. עם זאת, בכל זאת חבל יהיה לוותר על ההחזר שמגיע לכם כי כאשר מדברים על החזר מס רכב היברידי הסכום אינו מבוטל ולכן חשוב לבצע זאת יחד עם איזי החזרי מס לקלות, מקצועיות ומהירות.

החזר מס בזמן עוצר

מגפת הקורונה שינתה את חיינו ללא היכר והכניסה מונחים חדשים לשגרה היום יומית שלנו כמו סגר, עוצר וחופשה ללא תשלום. פרנסתם של מיליוני ישראלים נפגעה

קרא עוד »
החזר מס בקורונה

מגפת הקורונה, מלבד היותה סיכון בריאותי עבור לא מעט קבוצות באוכלוסייה, היא ללא ספק גם מכה כלכלית קשה שפגעה בעסקים ועובדים רבים. סגר, עבודה מהבית,

קרא עוד »
החזר מס על קניות בחו"ל

לא רבים יודעים זאת, אך במרבית מדינות העולם ניתן לקבל החזר מס עבור הקניות שעורכים בהן כתיירים. מדובר במנגנון נפוץ אשר נועד לעודד תיירות על

קרא עוד »
החזר מס רכב היברידי

היקום בו אנו חיים הולך ומתמלא באוויר מזוהם, שמופיע לרוב כתוצר לוואי של מפעלים מתועשים בעת תהליכי הייצור שלהם, ונפלט בתור גזים רעילים לחלל. זיהום

קרא עוד »