- מרוויחים: חברת החזרי מס -

עובד באחת החברות הגדולות? כדאי לך לבדוק בנוגע להחזר מס לשכירים!

על פי החוק שכירים בישראל רשאים לבקש החזרי מס ממס הכנסה בשל חישובים לא נכונים שנעשו בשנת המס. עובדים באחת החברות הגדולות? כדאי שתבדקו את זכויותיכם בנוגע להחזר מס לשכירים.

כיצד ניתן לבדוק אם מגיע לך החזר מס?

אם אתה שכיר בחברה גדולה או בארגון פרטי או ציבורי, קורות לעיתים טעויות בחישובי המס. על מנת לבדוק אם אתה זכאי להחזר תוכל להסתייע ביועץ מס או רואה חשבון שיבדוק את הזכאות שלך או לבדוק את זכאותך באמצעות הסימולטור של מס הכנסה באינטרנט. את החזרי המס ניתן לקבל רטרואקטיבית 6 שנים אחורה עם תוספת של 4% צמוד למדד מהשנה שמגיעה לך הזכאות. עבור שנים קודמות חל חוק ההתיישנות ולא ניתן לבקש החזר, ולכן הבדיקה נעשית רק 6 שנים אחורה. כדי להעלות את הפרטים המבוקשים לסימולטור של מס הכנסה תזדקק לטפסי 106 של השנים המדוברות.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות
עובד באחת החברות הגדולות? כדאי לך לבדוק בנוגע להחזר מס לשכירים!
עובד באחת החברות הגדולות? כדאי לך לבדוק בנוגע להחזר מס לשכירים!

באילו מקרים כדאי לבדוק זכאות להחזר מס לשכירים?

מומלץ לערוך את בדיקת הזכאות כאשר מפסיקים לעבוד, יוצאים לפנסיה ויש הכנסות במקביל, מפוטרים או מתפטרים מהעבודה. גם להורים שלהם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, לקויי למידה או שהם מממנים קרוב משפחה מדרגה ראשונה במוסד רפואי מומלץ לבדוק את ענין ההחזר. גם להורים גרושים המשלמים מזונות או למשפחות חד הוריות כדאי לבדוק. בנוסף, כאשר אתה מפקיד קופת גמל או עבור ביטוח חיים, משלם מס שבח או עוסק בפעילות בבורסה חשוב לבדוק. כמו כן, שכירים העובדים למשל בחברה גדולה שבני הזוג שלהם גם הם שכירים ייתכן וזכאים להטבות מס ולנקודות זיכוי בגין ילדים וסיבות אחרות. לעיתים לא ניתן לחשב את המס באופן מדויק כיוון שאין נתונים על בני הזוג למעט טופס 101 ולכן חלק מההטבות ניתן לקבל רק לאחר שמגישים את הדו"ח השנתי למס הכנסה.

 

חישוב מחדש

לאחר הגשת הדו"חות השנתיים למס הכנסה בצירוף כל המסמכים הדרושים על מנת לקבל החזרי מס, מס הכנסה מחשב מחדש גם את הטבות המס המגיעות לך, על אף שכבר ניתנו בתלושי השכר שלך. בנוסף, לא תמיד מס הכנסה עורך את החישוב כמו שצריך ולעיתים הוא רושם רק קוד מיוחד המלמד את אופן חישוב המס. במידה ואין קוד כזה ייתכן ותקבל רק החזר מס חלקי. לסיכום, מומלץ לבדוק את הזכאות להחזרי מס והטבות אצל מומחים בתחום גם כדי למנוע חובות למס הכנסה בעתיד במידה והורידו לך מעט מס וגם כדי לקבל את ההחזר המקסימלי במידה ואושר. בנוסף, חשוב לערוך את הבדיקה בכל סוף שנת מס או בכל שנתיים, אך גם לאחר 6 שנים ייתכן ותהיה זכאי לאלפי שקלים.

בקשה להחזרי מס היא גם תזכורת עבורנו לחיסכון בחלקים נוספים בחיים, למשל חיסכון בחברות התקשורת השונות, ניתן לבצע השוואה בין החברות דרך אתר https://www.smartcut.co.il.

 

כספים

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »