מחשבון החזרי המס של ישראל

עובד באחת החברות הגדולות? כדאי לך לבדוק בנוגע להחזר מס לשכירים!

תוכן עניינים

על פי החוק שכירים בישראל רשאים לבקש החזרי מס ממס הכנסה בשל חישובים לא נכונים שנעשו בשנת המס. עובדים באחת החברות הגדולות? כדאי שתבדקו את זכויותיכם בנוגע להחזרי מס.

 

הודעה חשובה – שימו לב!
מבצע השבת מיסים עודפים ששולמו בשיתוף חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים בעיצומו!
78% שמגיע לכם כ-6,000 ש"ח (לאחר ניכוי שכר הטרחה) בהעברה בנקאית.
לבדיקה מהירה באמצעות מחשבון החזרי מס לחצו כאן.

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>

דקות
שניות

כיצד ניתן לבדוק אם מגיע לך החזר מס?

אם אתה שכיר בחברה גדולה או בארגון פרטי או ציבורי, קורות לעיתים טעויות בחישובי המס. על מנת לבדוק אם אתה זכאי להחזר תוכל להסתייע ביועץ מס או רואה חשבון שיבדוק את הזכאות שלך או לבדוק את זכאותך באמצעות הסימולטור של מס הכנסה באינטרנט. את החזרי המס ניתן לקבל רטרואקטיבית 6 שנים אחורה עם תוספת של 4% צמוד למדד מהשנה שמגיעה לך הזכאות. עבור שנים קודמות חל חוק ההתיישנות ולא ניתן לבקש החזר, ולכן הבדיקה נעשית רק 6 שנים אחורה. כדי להעלות את הפרטים המבוקשים לסימולטור של מס הכנסה תזדקק לטפסי 106 של השנים המדוברות.

 

באילו מקרים כדאי לבדוק זכאות להחזר מס?

מומלץ לערוך את בדיקת הזכאות כאשר מפסיקים לעבוד, יוצאים לפנסיה ויש הכנסות במקביל, מפוטרים או מתפטרים מהעבודה. גם להורים שלהם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, לקויי למידה או שהם מממנים קרוב משפחה מדרגה ראשונה במוסד רפואי מומלץ לבדוק את ענין ההחזר. גם להורים גרושים המשלמים מזונות או למשפחות חד הוריות כדאי לבדוק. בנוסף, כאשר אתה מפקיד קופת גמל או עבור ביטוח חיים, משלם מס שבח או עוסק בפעילות בבורסה חשוב לבדוק. כמו כן, שכירים העובדים למשל בחברה גדולה שבני הזוג שלהם גם הם שכירים ייתכן וזכאים להטבות מס ולנקודות זיכוי בגין ילדים וסיבות אחרות. לעיתים לא ניתן לחשב את המס באופן מדויק כיוון שאין נתונים על בני הזוג למעט טופס 101 ולכן חלק מההטבות ניתן לקבל רק לאחר שמגישים את הדו"ח השנתי למס הכנסה.

 

חישוב מחדש

לאחר הגשת הדו"חות השנתיים למס הכנסה בצירוף כל המסמכים הדרושים על מנת לקבל החזרי מס, מס הכנסה מחשב מחדש גם את הטבות המס המגיעות לך, על אף שכבר ניתנו בתלושי השכר שלך. בנוסף, לא תמיד מס הכנסה עורך את החישוב כמו שצריך ולעיתים הוא רושם רק קוד מיוחד המלמד את אופן חישוב המס. במידה ואין קוד כזה ייתכן ותקבל רק החזר מס חלקי. לסיכום, מומלץ לבדוק את הזכאות להחזרי מס והטבות אצל מומחים בתחום גם כדי למנוע חובות למס הכנסה בעתיד במידה והורידו לך מעט מס וגם כדי לקבל את ההחזר המקסימלי במידה ואושר. בנוסף, חשוב לערוך את הבדיקה בכל סוף שנת מס או בכל שנתיים, אך גם לאחר 6 שנים ייתכן ותהיה זכאי לאלפי שקלים.

בקשה להחזרי מס היא גם תזכורת עבורנו לחיסכון בחלקים נוספים בחיים, למשל חיסכון בחברות התקשורת השונות, ניתן לבצע השוואה בין החברות דרך אתר https://www.smartcut.co.il.

 

כספים

מחשבון החזרי המס של ישראל

כתבות נוספות בנושא
החזרי מס לחברות

במסגרת התנהלות כלכלית כזו או אחרת במדינת ישראל, אנחנו רואים שניתן לבחור גם להתנהל בתור חברה. במקרים כאלה חשוב להבין

קרא עוד »
שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
סכום הכסף שלקוחותינו קיבלו
בחזרה מהמדינה בשנת 2019:
₪910,000
הסכום גדל בכל שנה. בדוק זכאותך עכשיו!