- מרוויחים: חברת החזרי מס -

החזר מס אונליין

האם קרה לכם שהוצאתם מכנסיים מהארון, לבשתם אותם ואז גיליתם בכיס האחורי שטר שלא ידעתם שהיה שם? לדעתנו, זו תחושה ממש טובה לקבל הפתעה כזו. אנחנו כאן כדי לספר לכם שמס הכנסה מציע לכם את אותו סוג ההפתעה בדיוק, רק שבמקום שטר בודד הסכום יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. לתופעה הזו קוראים החזר מס, ומעולם לא היה קל יותר לבצע בדיקת החזר מס אונליין ולבדוק אם אתם זכאים להחזר כזה.

בישראל קיימות לא מעט חברות החזרי מס, שישמחו לעזור לכם להשיג בחזרה את הכסף שמגיע לכם ממס הכנסה. במאמר הזה נכתוב על החזר מס, חברות החזרי מס ואיך כל התהליך עבר דיגיטציה (כלומר תהליך קידום טכנולוגי) בשנים האחרונות.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

מה זה החזר מס?

שיעור מס ההכנסה שעל כל עובד לשלם מחושב לפי הסכום הסופי של ההכנסות שלו באותה בשנת המס (כלומר מהיום הראשון של ינואר ועד היום האחרון של דצמבר). עבור שכירים, מס הכנסה יורד ישירות מתלוש השכר שלהם לפי המידע שהעובד מילא בטופס 101 בתחילת השנה. הסכום שיורד בכל חודש באופן אוטומטי ישירות מהתלוש נקרא "ניכוי במקור". אותו הדבר תקף פחות או יותר גם לגבי עצמאים.

אולם, אם בסוף השנה העובד מגלה שהוא היה זכאי להחזר מס, בין אם אירוע שאירע לו במהלך השנה ובין אם בגלל שהוא נחשף לזכויותיו רק במהלך השנה לאחר שהוא הגיש את טופס 101 – הוא זכאי לקבל החזר מס.

כיום ישנם הרבה יותר אזרחים שמשלמים מס הכנסה במדינת ישראל שנעשים מודעים לזכויות שלהם, ולכן מספר הבקשות להחזר מס המוגשות מדי שנה הולך וגדל. החזר מס, כמו כל הליך בירוקרטי יכול להיות מורכב ומסובך וליצור בעיה של ממש עבור מי שאין לו את הזמן או המוטיבציה לדרוש את מה ששייך לו על פי חוק. פה נכנס לתמונה החזר מס און ליין.

 

מי זכאי להחזר מס?

בשל היותם של החיים רצף מפתיע וגמיש של אירועים, רוב הסיכויים שכמעט כל אזרח ששילם מס הכנסה במהלך השנה יהיה זכאי להחזר מס. כיום יש חברות רבות המציעות בדיקת זכאות להחזר מס, אך למעשה ניתן למצוא סימולטור ייעודי באתר של מס הכנסה. השימוש בסימולטור הוא אנונימי וחינמי.

דוגמא לאדם שזכאי להחזר מס היא אדם ששילם מס הכנסה וחל שינוי בסטטוס הזוגי שלו הן מבחינת נישואין והן מבחינת גירושין. דוגמא נוספת היא אדם שנתגלו אצלו בעיות רפואיות ונקבעו לו אחוזי נכות לתקופה של יותר מחצי שנה.

החזרי מס למשקיעים בשוק ההון
החזרי מס למשקיעים בשוק ההון

כיצד ניתן לבצע החזר מס אונליין?

החזר מס ניתן לבצע באופן עצמאי, או באמצעות חברת החזרי מס. ביצוע עצמאי של התהליך דורש איסוף מתיש של אישורים רלוונטיים, מילוי טפסים שמנוסחים כולם בשפה בירוקרטית מורכבת וחזרה על התהליך אם אחד הטפסים לא הוגש בפורמט המדויק שמס הכנסה דורש.

כמו שכבר אמרנו, התהליך עבר דיגיטציה בשנים האחרות, שהתגברה במיוחד בזמן הקורונה. את כל הטפסים של מס הכנסה ניתן באינטרנט, ואף להגיש אותם ישירות באתר ללא צורך להגיע באופן פיזי ללשכת מס ההכנסה הקרובה לביתכם.

אם תבחרו לשכור את שירותיה של חברת החזרי מס, צוות של יועצי מס ורואי חשבון מקצועיים יעשו את כל העבודה הזו בשבילכם, תמורת אחוזים מסוימים מההחזר. יש יתרון לשיטת התשלום הזו, מפני שהכסף על התשלום לא יוצא מהכיס שלכם באופן ישיר, אלא מגולם בכך שתקבלו מעט פחות כסף מהסכום שהייתם יכולים. גם את התהליך הזה ניתן לעשות אונליין ברוב החברות.

 

סיכום

לסיכום, לכל אזרח במדינת ישראל יש את האפשרות להגיש בקשה להחזר מס. למרות שזו זכות המעוגנת בחוק, רבים במשק בישראל מעדיפים שלא להגיש בקשה להחזר מס. זה לא שהם לא צריכים או רוצים את הכסף הזה, אלא שהרתיעה שלהם נובעת מההתנהלות מול מערכת בירוקרטית כמו מס הכנסה.

לפער הזה, בין הרציעה מבירוקרטיה לבין הצורך בכסף יש פתרון – חברת החזר מס. כיום קל יותר מאי פעם לפנות לחברה מקצועית שתעזור לכם לקבל את הכסף שמגיע לכם על פי חוק.

עכשיו, אנחנו מבינים שיכולות לעלות לכם, הקוראים של המאמר שאלות נוספות שאולי לא ענינו עליהן בצורה מספיק ברורה בפה למעלה בטקסט, או שלא הספקנו לגעת בשאלות האלה בכלל. לכן בחרנו להוסיף בסוף המאמר עוד כמה שאלות ותשובות שעלו לנו אחרי שקראנו בעצמנו את הטקסט.

עשינו את מרב המאמצים כדי שכל התשובות תהיינה מנוסחות באופן ברור ויענו בצורה מקיפה. בסופו של דבר המטרה של הטקסט הזה היא שיהיה לכם את כל המידע הדרוש כדי שתוכלו להבין האם אתם רוצים לפתוח בהליך לקבלת החזר מס, ואם כן כיצד לעשות זאת – ואנחנו רוצים שתצאו בתחושה שכל הידע שאתם צריכים נמצא בידיכם.

באופן כללי יש התיישנות על הזכות לקבלת החזר מס. מגבלת הזמן הקבועה בחוק להגשת בקשה להחזר מס היא של 6 שנים. כלומר, אם הייתם זכאים להקלות במס במהלך ששת השנים האחרונות ולא קיבלתן אותן – תוכלו לבקש את ההחזר, כל עוד לא עברו שש שנים.

אורך הליך כניסת החזר המס חזרה לחשבון הבנק שלכם ינוע בין 30 ימי עסקים במקרה הקצר ביותר, ועד ארבעה חודשים במקרה הארוך ביותר. מן הסתם, לא כל הפקידים עובדים באותו הקצב, ולא כל הלשכות כוללות את אותו המספר של פקידים, ולכן הזמן לקבלת ההחזר יכול להשתנות בין עיר אחת לשנייה.

רוב החזרי המס מתקבלים תוך שלושה חודשים. כמובן שקבלת ההחזר יכולה להתעכב אם חלק מהטפסים והאישורים שהייתם צריכים להגיש היו חסרים או שנפלה בהם שגיאה לדעת הפקיד שבחן את הבקשה שלכם.

רוב החזרי המס מתקבלים תוך שלושה חודשים. כמובן שקבלת ההחזר יכולה להתעכב אם חלק מהטפסים והאישורים שהייתם צריכים להגיש היו חסרים או שנפלה בהם שגיאה לדעת הפקיד שבחן את הבקשה שלכם.

בשביל לבחור חברה להחזרי מס בדרך הכי הטובה, אתם צריכים לעשות השוואה בין חברות החזר המס שמציעות את שירותיהן. כשאתם עורכים את ההשוואה, אתם צריכים לבדוק מי הן החברות היקרות יותר, ומי הן החברות הזולות יותר. נסו להבין עם עצמכם מה עומד מאחורי המחיר של החברות שמציעות את שירותיהן בזול. כמובן שאסור לכם לשכוח לבדוק את הקרדיט, משך הקיום של החברה ומה נכתב על כל אחת מהחברות ברשתות החברתיות.

 

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »