- מרוויחים: חברת החזרי מס -

החזרי מס עקב גירושין

לעיתים נדמה שמס נמצא בכל מקום… סיימת תהליך גירושין? התחלת לשלם מזונות? אתה מקבל מזונות מאשתך? מגיעים לכם החזרי מס עקב גירושין! באילו תנאים ומה צריך לעשות כדי לקבל אותם?

גירושין! איזו מילה מפחידה, אך חשוב לזכור שאתם לא לבד ויש הרבה אנשי מקצוע שישמחו לסייע לכם. מומלץ מאוד לשכור שירותי עורך דין דיני משפחה שילווה בהליך המשפטי וידאג למצות את הזכויות והאינטרסים של בני הזוג בהליך. לאחר ההחלטה על פירוק הנישואין יש להסדיר ולהסכים על חלוקת רכוש , נכסים ומשמורת על הילדים (במידה ויש), אך חוץ מהרבה משימות לעשות יש גם כמה הטבות שמגיעות לגרושים וגרושות בישראל.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

מסים

כמעט על כל דבר שקשור בכסף אנחנו משלמים מס. המסים הבסיסיים ביותר שכולנו מכירים הם מס הכנסה – הפרש מהמשכורת שהולך למדינה לפי מדרגות מס, כלומר לפי גובה המשכורת החודשית. נוסף על מס הכנסה ישנו המע"מ – מס ערך מוסף, יורד על כל קניה בסיסית שאנחנו קונים כגון ירקות, מחשב ובגדים.

כלי משפטי

 

באופן כללי כולנו מחויבים לשלם מס הכנסה ומע"מ וכל מס נוסף על קניות ומכירות מסוימות כמעוגן בחוק. אך ישנן הטבות מס והחזרי מס גם כן מעוגנות בחוק, לדוגמא – פטור ממס למשך 3 שנים למשוחררים טריים מצה"ל או החזרי מס לעצמאיים. החזר מס מעוגן בחוק על פי נקודות זיכוי כך שלכל מקרה פרטי או כללי יש בהתאם כמות נקודות זיכוי אשר מזכה בפטור או בזיכויי מס למיניהם. גם לגרושים ולגרושות יש החזרי מס וחשוב לבדוק את הנושא, להגיש בקשה ולקבל את מה שמגיע לכם!

החזרי מס עקב גירושין
החזרי מס עקב גירושין

גרושים נשואים שנית

לאחר גירושין במידה ואדם מתחתן שוב עם אישה אחרת הוא מקבל זכאות להחזר מס, בפועל מדובר בנקודת זיכוי אחת שמעניקה לו "הנחה" במס או במילים אחרות החזר על המס שיורד לו בהתאם למשכורת שלו מהמעסיק. הגדרה זאת בעצם רלוונטית ללא מגדר לבן הזוג אשר משלם את המזונות לבן הזוג השני.

 

מזונות

תשלום המזונות מוענק לבן הזוג אשר מקבל משמורת גבוהה יותר על הילדים מבן הזוג השני. כמו שצוין לעיל בן הזוג אשר משלם את המזונות מקבל נקודת זיכוי במס, אך בנוסף המזונות עצמם פטורים ממס. מעבר למזונות שמשלם אחד מבני הזוג יש תשלום שמגיע מביטוח לאומי שגם הוא פטור ממס (!)

 

בקשה להחזרי מס עקב גירושין

מרגע כניסת הגירושין לתוקף החזרי המס לא מתקבלים באופן אוטומטי ויש להגיש בקשה מסודרת להחזרי מס ולקבלת נקודות הזיכוי אשר להם זכאים. את המסמכים יש להגיש לרשות המיסים והם כוללים בין היתר תעודות מזהות ואישורי גירושין.

הבחירה להתגרש גוררת הרבה מעמסות נפשיות וכלכליות, כדי להקל את התהליך מגיעות לכם נקודות זיכוי ולעיתים גם פטור מלא ממס. חשוב לבדוק את זכאותכם ולהגיש את הטפסים הרלוונטיים למס הכנסה בכדי לקבל את מה שמגיע לכם!

 

איש משפט

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »