- מרוויחים: חברת החזרי מס -

האם צריך לשלם מיסים ממתנות בר המצווה שלך

מתנות בבר מצווה או באירועים אחרים הן עניין שבשגרה הנהוג בין בני משפחה וחברים. האם צריך לשלם מיסים ממתנות בר המצווה שלך? על כך במאמר הבא.

בר מצווה כיד המלך

משפחות רבות נוהגות לחגוג אירועים גדולים ומושקעים כאשר מדובר בבר המצווה של בנם. ההשקעה מתחילה בבחירת מקום האירוע המושלם בהתאמה למספר האורחים, בקייטרינג משובח, אטרקציות מאתגרות ומשלהבות, מופע, קליפ בר מצווה, סידורי פרחים מרשימים, תקליטן מקצועי ובחירת החליפה המושלמת לילד ממגוון חליפות בר מצווה איכותיות ויוקרתיות. עד כה אלו ההוצאות שכל אחד לוקח בחשבון בהתאם לכיסו ולתקציב שלו. מצד שני, מצפים לקבל מתנות יפות מהאורחים ובני המשפחה שיכסו לפחות חלק מההוצאות ומה שיוותר ישמש לטיול בחו"ל עליו הילד חולם או להוצאות אחרות. אבל דבר אחד בטוח – אין שום מחשבה באם יש לשלם מיסים על המתנות או לא.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

האם יש מיסים ממתנות בר המצווה?

כיום בארץ לא חל מיסוי על מתנות כמו שאין מיסוי על ירושות, אלא אם הן בעלות ערך גבוה. למשל, דירה במתנה, העברת ניירות ערך, מניות או זהב הן מתנות שיהיה עליכם לשלם עליהן מיסים. יחד עם זאת כמה מאיתנו קיבלו ניירות ערך או נדל"ן לכבוד בר המצווה? ברור שאם ההורים קונים לחתן ולכלה במתנה דירה יש לשלם עליה מיסים וחלים עליה גם החוקים הנוגעים להחזרי מס, אך לא כשמדובר על צ'קים או מזומנים שגם ככה יכסו את הוצאות האירוע וכל מה שמסביב לו.

דולרים

 

מתנה בהסוואה

רשות המיסים בוחנת לעיתים קרובות את הסיבה למתנה. ייתכן שיחליטו שהמתנה לבר המצווה היא בעצם הסוואה לעסקה מסוימת ואז היא כן תידרש במיסוי, אך יהיה על רשות המיסים להוכיח זאת מעל לכל ספק. האם המתנה ניתנה כאות תודה? האם ניתנה כתרומה? מתוך נדיבות? האם ניתנה עבור שירותים שקיבלו? האם היא ניתנה כדי לקדם אינטרסים עסקיים? וכד'. במידה ומוכח שמקבל המתנה נתן תמורתה שירות, ייעוץ או טובות הנאה אחרות, הוא יידרש לשלם עליה מס.

 

ההבדלים בין מתנות ממשפחה למתנות מחברים

רשות המיסים לא רואה הבדל בין מתנות הניתנות ממשפחה או מחברים השאלה הגדולה היא האם היא ניתנת כטובת הנאה או בתום לב. בר מצווה למשל הוא אירוע שהמתנות הניתנות באירוע הן מתום לב ומכל הלב ולא כטובת הנאה. האבחנה מתחדדת כאשר שווי המתנה גדול יותר. אם למשל חברים יקנו לחתן רכב כמתנת חתונה זה ייראה חשוד יותר מאשר ההורים יקנו לו את הרכב. אך ברור שלגבי בר מצווה זה לא רלוונטי. כפי שנאמר, גם הכסף שמביאים כמתנה באירוע משפחתי אינו חייב במס בין אם מדובר בבני משפחה או בין אם בחברים. לסיכום, אין מה לחשוש מתשלום מיסים עבור מתנות בר המצווה. חשוב ליהנות מהאירוע ולחגוג אותו כפי שרוצים.

 

קופסאות ארוזות

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »