- מרוויחים: חברת החזרי מס -

בניית תוכנית עסקית מושלמת ב5 צעדים.

פתיחה

כאשר אנו מתכוננים למשהו גדול, למשל בניית דירה, אנו מתכננים הכול לפרטי פרטים – נזמין אדריכל שיבנה תוכנית, נזמין קבלן שידאג לבצע את תוכניותיו של האדריכל, וכן הלאה. לא יעלה על הדעת להתחיל את הבניין ולזרום עם זה הלאה. מתוך כך, מפליא אפוא שבתי עסק רבים אינם בונים תוכנית עסקית ראויה.

אז מהי תוכנית עסקית?

כשאנו מקימים עסק (או מנהלים אחד קיים) אנו חייבים תוכנית עבודה מסודרת, או בשמה המקצועי – תכנית עסקית. זהו בעצם מסמך על – ניהולי הקובע את התוכניות לעתיד לטווח הקצר ולטווח הארוך, הן של מחלקה או מוצר מסוימים והן של חברה חדשה.
התוכנית העסקית תכלול את הצגת המוצר או השירות, מבנה תומך הפעילות שתקום, ואת הפוטנציאל הגלום במוצר או השירות. התוכנית תוצג בפני משקיעים פוטנציאליים, בנקים וכדו'. אז יאללה לעבודה…

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

 

א.    תחקיר

על המידע שבתוכנית העסקית להיות אמין, מקיף ומלא. תחקיר טוב מעביר את התכנון קדימה מלהסתמך על תחושות בטן לעבר הסתמכות על נתונים. תחקיר יכלול הכרת השוק, התמקדות בענף הספציפי שאליו נכנסים, הבנת המתחרים וכדו'.

סטטיסטיקות

 

ב.    הכרת המוצר והגדרתו

כאשר אנו מציגים את המוצר חשוב לענות בכנות על השאלה – מה אני מציע? במה אני יותר טוב מהמתחרים? מה היתרון שלי על פני האחרים שעליו אני יכול לגבות יותר? חשוב לענות על שלב זה בכנות ולא לכלול את החלומות שלך שגלומים במוצר – אלא את מה שקיים במוצר עצמו.

 

ג.     עבור מי אני עובד?

הגדרת הלקוחות הינו שלב חשוב משום שהוא עוזר לך הן לפנות אליהם באופן מדויק בפרסום והן בכך שקהל היעד ירגיש שהמוצר מדבר אליו. כמו כן חשוב להגדיר מי הם המשקיעים הפוטנציאליים, ומתוך כך הטווית דרכי פעולה איך להגיע אליהם (פרסום, קביעת פגישות, עמידה בתקנים מסוימים וכדו')

 

ד.    קביעת תעריף

הבינו את הערך שאתם יוצרים ולא את הזמן שאתם עובדים. התמקדו ברווח שהלקוח מקבל (או החיסכון) וע"פ זה תקבעו את המחיר. וודאו שהחשבון מכסה הכל, כולל מיסים, עלויות פיתוח, פרסום וכדו'. תעריף נמוך מדי מכשיל את החברה.

 

ה.    יאללה לכתיבה

את כל המידע שאספנו בשלבים הקודמים אנו מסכמים בצורה ברורה, ממוקדת פשוטה וקצרה. בסוף הכתיבה נבחן את עצמנו את ב"מבחן המשקיע"- האם למשקיע יש אינטרס אמיתי? האם הרעיון מצדיק את הסיכון? לאחר מכן נקבע נקודות ציון עסקיות לעתיד, ונגדיר יעדים ברי השגה ומוגדרים. מכאן נמשיך ונוסיף דברים נצרכים נוספים כמו מבנה הארגון, תחזית פיננסית לעתיד, וכדו'.

 

סיכום

תוכנית עסקית טובה נצרכת לייעל את תהליכי החברה, או תהווה בדיקת התאמה או היתכנות. התכנית מבוססת על נתונים דבר ההופך אותה למקור כוח אמין ויציב. התכנית מקנה תחושת וודאות, הן אצל עובדי החברה והן אצל המשקיעים. תוכנית טובה עוזרת לבחינת סיכון סיכוי ועוזרת לצמצם את הסיכונים, לעודד משקיעים ולשדר רצינות. תהליך זה הינו מורכב ודורש ניסיון רב. חברות רבות מעדיפות לפנות לגופים מקצועיים על מנת שיבנו להם תכנית עסקית מדויקת ויעילה עד כמה שאפשר. היתרון בפניה לגוף חיצוני הוא המקצועיות, הדיוק והניסיון שגוף חיצוני מקצועי מביא אתו.

 

נתוני קידום

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »
בחירת ביטוח מתאים

במסגרת התנהלות פיננסית נכונה, בחירה מתאימה של ביטוחים היא פעולה חשובה במיוחד. בכל חודש, אנחנו מוצאים סכום כסף לא מבוטל

קרא עוד »