- מרוויחים: חברת החזרי מס -

מה חשוב לדעת על בניית אתרים להחזרי מס

ברכות, הגעתם למסקנה המתבקשת שצריך לבנות אתר לעסק שלכם.

שכרתם חברה מקצועית לבניית אתרים וכעת רק נותר להמתין שהאתר יתחיל להניב לכם רווח כמו שקיוויתם.

הודעה חשובה – שימו לב!

חברת "מרוויחים" מציעה בדיקה מהירה לבדיקת זכאות להחזר מס.

הבדיקה תבוצע ע"י חברה פרטית ולא ע"י מס הכנסה.

ל-8 מכל 10 אזרחים מגיע החזר מס בגובה 6,000 ש"ח בממוצע ישירות אל חשבון הבנק!

רלוונטי אליכם?

מלאו את הטופס עכשיו!

החזר מס לשכירים - מחשבון אונליין >>>
דקות
שניות

אך לצד ההוצאות השוטפות בבניית אתר כמו החלק הטכנולוגי, השיווקי והעיצובי, ישנה הוצאה קצת ״אפורה״ ופחות מעניינת – מס על אתר אינטרנט.

איך ניגשים להוצאה הלא מרתקת הזו? כל מה שחשוב לדעת על בניית אתרים להחזרי מס נמצא ממש לפניכם:

 

הגדרת אתר אינטרנט

כיום כל גורם עסקי בכל סדר גודל שהוא מפעיל אתר אינטרנט ברחבי הרשת. ישנם סוגים רבים של אתרים, והם נבדלים זה מזה במטרה, באופן הגלישה ועוד. הצעד הראשון הוא לדעת על איזו משבצת האתר שלכם נופל כי בהתאם לכך יהיה גובה המס. מס הכנסה יודע לזהות בדיוק מה נחשב אתר אינטרנט (להבדיל מבלוג למשל) ויש לו גם קריטריונים ברורים לגבי סוג האתר ואופי הפעילות שלו. הפרמטרים כוללים מספר חתכים: הראשון, מטרת האתר – אתר אינפורמטיבי / סחר אלקטרוני / מכירתי / תדמיתי / תמיכה טכנולוגית / אתר השייך לגוף ציבורי. השני, אופי הפעילות של האתר -האם הוא אתר סטטי או דינמי. כמובן שאתרים רבים יכולים להשתייך לכמה מטרות בו זמנית. למשל: אתר תדמיתי שהוא גם מכירתי.

 

סוגי עלויות ומיסים

ישנן עלויות רבות בהקמת אתר אינטרנט ובהתאם לכך גם מיסים רבים. להלן כמה עלויות נפוצות והמיסים שצריך לשלם עליהן:

 

עלויות הקמת אתר אינטרנט

בסופו של יום, אתר אינטרנט נועד להקנות יתרון עסקי משמעותי ולטווח ארוך עבור בית העסק עבורו נבנה האתר. לכן, העלויות של בניית אתרים (החל מהרעיון הראשוני ועד לליטושים אחרונים באתר) נחשבות להוצאות הוניות לכל דבר, דהיינו הוצאות אשר נכנסות למאזן.

 

עלויות פרסום האתר

כל אתר שמקימים, נבלע ברחבי הרשת אם לא משקיעים בקידומו, שיווקו ופרסומו. אחת ההוצאות הגדולות שבעלי אתרים נאלצים לעמוד בהן זה כל עניין הפרסום. הוצאה על פרסום היא מסוג ההוצאות שהן אמנם לאו דווקא שוטפות אך הן לא נגמרות בפעימה אחת. ההוצאה יכולה לנוע בין כמה אלפי שקלים ועד לכמה מאות אלפי שקלים באתרים הגדולים. מס הכנסה נוהג להבחין בין עלויות אשר ניתן לנכות לבין כאלו שצריך להוון. למשל, הוצאות פרסום עבור עסק חדש לא יוכרו בניכוי.

 

עלויות תפעול שוטף של האתר

למרות שאתר אינטרנט הוא נכס שאינו גשמי, ישנן עלויות רבות בתחזוקתו ובתפעולו השוטף. להלן רק כמה מהן: תשלום לתמיכה טכנולוגית באתר, תשלום עבור אחסון ברשת, תשלום עבור עדכונים ותחזוקה שוטפת מבחינת חומרה ועוד. מס הכנסה מגדיר הוצאות אלה כהוצאות אשר יהיה ניתן לנכות כל עוד הן ביחס לתקופת זמן בה הן מתקיימות.

לסיכום, תשלום מס זו הוצאה נוספת שצריך לקחת בחשבון בבואכם לבנות אתר לבית העסק. לבניית אתר יש הוצאות רבות ועל כל הוצאה שכזו צריך לשלם מס כזה או אחר.

 

אתר באוויר

שתף את המאמר עם חברים
מה היה לנו עד עכשיו?

כתבות נוספות בנושא החזרי מס

איך מחשבים מע"מ?

כולנו שומעים ורואים מסביבנו את המושג מע"מ. על כל רכישה שאנו עושים אנו משלמים מע"מ, לעיתים אנו מקבלים מחירים אך

קרא עוד »
אתר הר הביטוח

עולם הביטוחים נראה לרבים בציבור הישראלי כבלתי מוכר ומעורפל. כולנו מקבלים בכל כמה זמן שיחות טלפון בהן חברות הביטוח שלנו

קרא עוד »