4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס
4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

אין מדובר במבצע מיוחד אלא ב"אוצר" המחכה לרבים מאתנו מתוקף החוק: החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש.

איך זה קורה? חישוב המס מתבסס על השערה לגבי השתכרות העובד, והפערים בין שיעור המס לגובהו בפועל, יוצרים סכומים שניתן לקבלם בחזרה בתומה של השנה. הנה ארבע עצות חשובות למי שעומד להגיש בקשה לקבלת החזרי המס המגיעים לו.

"החזרי מס הם כסף שממתין לעובדים, אשר במהלך שנת המס שילמו מס הכנסה בסכום שעלה על הנדרש."

בחן את עצמך: האם מגיעות לך נקודות זכות?

ישנן לא מעט סיבות שבגינן ייתכן ותהיו זכאים לנקודות זכות במס הכנסה, כאשר המשמעות היא תשלום מופחת של מס. בין הסיבות: מגורים ביישובי ספר, הורות, מוגבלויות ועוד. בדקו האם אתם עומדים תחת אחת, או יותר – מן ההגדרות השונות.

מסע בזמן – בדיקה של עד שש שנים אחורה יכולה להוביל לכסף רב

על פי החוק, אתם יכולים להגיש בקשה לקבלת החזרי מס גם עבור שש השנים שקדמו לשנת המס הנוכחית. עם זאת, תצטרכו להשיג תימוכין, כלומר אישור מתאים ורלוונטי עבור כל טענה שלכם, בין אם זה מעבר מגורים לעיירת פיתוח, העובדה שנולד לכם ילד חדש או כל דבר אחר.

 

שמירה על מסמכים ואישורים מהעבודה, עשויה להתגלות כקריטית

חלק חשוב מבין המסמכים יהיו הוכחות לכך שאכן שילמתם יותר מדי מס, בעוד הייתם זכאים להנחות או נקודות זכות אשר לא נוצלו. שימרו תלושי משכורת בתיקיה מסודרת, ואל תזרקו אותם גם אם עברתם מקום עבודה.

עצות ממי שבקיא בתחום החזרי מס יכולות להיות שוות זהב

על מנת להגיש בקשה לקבל את הכסף שהצטבר לזכותכם בסוף השנה, לא תצטרכו לעבור הכשרה מיוחדת ולמעשה מדובר בפעולה די פשוטה. מפתיע לגלות כי למעלה משמונים אחוזים מן הזכאים, כלל לא דורשים את כספם בחזרה, וחבל להיות חלק מן הסטטיסטיקה הזאת.

על מנת למצות את זכויותיכם עד הסוף ולמען קבלת החזרים של מס בגובה המקסימלי, התייעצו עם עורך דין שיסייע לכם להגיש את הבקשה שלכם בצורה המסודרת והיעילה ביותר, שייתכן ותוביל לסכום גבוה של כסף שיוחזר לחשבונכם.

שכיר? בא גלה אם מגיע לך החזר מס!

רשימת הישובים הזכאים להטבות מס

רשימת היישובים לשנת 2020 נציג את רשימת היישובים הזכאים להטבות מס לשנה מלאה והיישובים הזכאים להטבות לחצי שנה בלבד, בשלושת הטבלאות המפורטות הבאות: רשימת היישובים

קרא עוד »
מה אנשים לא יודעים על החזרי מס

אחת מהחידות המשונות ביותר במשק הישראלי, היא העובדה שכל כך הרבה אנשים במדינה בוחרים פשוט לוותר על הכסף שמגיע להם, ולא מגישים בקשה לקבלת החזרי

קרא עוד »
למי מגיעים החזרי מס?

באם אתם נמצאים במסע אל עבר ההבנה האם גם לכם מגיעים החזרי מס, אך לא ממש מצליחים למצוא תשובה, בוודאי תשמחו לדעת שאנו מבינים ללבכם.

קרא עוד »
מהם החזרי מס?

ברוכים הבאים למאמר המידע המלא בנושא החזרי מס, כן יש דבר כזה. אמנם התרגלנו לאורך השנים לשלם (ולשלם עוד קצת) לרשויות המס, דעו לכם כי

קרא עוד »